Terapia bazuje na naukowej wiedzy i innowacyjnych technologiach Medycyny Regeneracyjnej. Jej skuteczność kliniczna, poparta została w ostatnich latach, wieloma doświadczeniami praktyków medycyny estetycznej w Polsce i na świecie. Płytki krwi są naturalnie występującym składnikiem krwi i odgrywają ważną rolę w procesie gojenia i regeneracji tkanek. To koncentrat zawierający kilkukrotnie większą ilość płytek niż krew bazowa pacjenta. Wpływa na powstawanie nowego kolagenu i poprawia ukrwienie tkanek – oba te procesy są kluczowe w terapii anty-aging. Terapia nadaje skórze elastyczność, poprawia jej odcień i teksturę.
Mała próbka krwi pacjenta jest przetwarzana przy użyciu specjalistycznego sprzętu medycznego, aby wyodrębnić plazmę bogatopłytkową. Tak uzyskane unikalne osocze bogatopłytkowe, zawierające czynniki wzrostu, jest wstrzykiwane punktowo pod skórę twarzy, szyi, dekoltu, rąk i innych obszarów wymagających rewitalizacji. Zabieg jest szybki i bezpieczny dla pacjenta, ponieważ dzięki zastosowaniu czynników z własnej krwi wykluczona jest reakcja alergiczna.
Terapie z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego polecane są do rewitalizacji skóry, poprawy jej struktury i gęstości, korekcji zmarszczek i fałd.Warto zdecydować się na zabieg, gdy skóra jest wiotka, sucha i zmęczona. Pozytywne efekty dają zabiegi PRP w zahamowaniu wypadania włosów, zwalczaniu rozstępów i blizn.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu PRP to: ciąża, laktacja, choroby nowotworowe, ostre zakażenia wirusowe, zakażenie wirusem HIV,przewlekłe choroby wątroby, choroby autoimmunologiczne, leczenie immunosupresyjne, zaburzenia krzepliwości krwi oraz przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.
Czynniki wzrostu wydzielane przez płytki krwi:
TGF-beta (transforming growth factor) – stymuluje syntezę DNA , proliferację i różnicowanie różnych typów komórek. Pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i reguluje sekrecję kolagenazy. Stymuluje angiogenezę, hamuje proliferację makrofagów i limfocytów oraz reguluje mitogenne efekty innych czynników wzrostu.
EGF (epithelial growth factor) – stymuluje proliferację i różnicowanie keratynocytów. Reguluje sekrecję kolagenazy i stymuluje mitogenezę.
PDGF (platelet derived growth factor) – odpowiada za różnicowanie mezenchymalnych komórek macierzystych. Pobudza syntezę macierzy międzykomórkowej i stymuluje chemotaksję oraz mitogenezę w fibroblastach. Reguluje wydzielanie kolagenazy i syntezę kolagenu.
VEGF (vascular endothelial growth factor)– pobudza proces angiogenezy i mikrokrążenie. BF GF (basic fibroblast growth factor) – promuje wzrost i różnicowanie komórek, głównie fibroblastów.
Efekty zabiegu postępują stopniowo wraz z odbudowującymi się włóknami kolagenowymi. Skóra już po 1-2 tyg. jest bardziej napięta i wygładzona. Zanikają przebarwienia. Dla uzyskania maksymalnego efektu zaleca się wykonanie serii zabiegów.
Procedurę iniekcji przygotowanego osocza bogatopłytkowego wykonujemy korzystając ze specjalistycznego pistoletu do mezoterapii igłowej RF Combo Jector. Dzięki temu jesteśmy w stanie ustawić dokładną głębokość podawania preparatu w zakresie 0,2 - 5 mm, a przez każdą z 9 igieł jednocześnie podawana jest dokładnie taka sama ilość materiału. Gwarantuje to idealnie równomierną iniekcję osocza bogatopłytkowego.
Dodatkowo, korzystając z urządzenia RF Combo Jector zabieg mezoterapii osoczem bogatopłytkowym możemy rozszerzyć o procedurę RF Radiofrekwencji Mikroigłowej. 24-karatowe złote igły najpierw wykonują RF, a następnie podają preparat. Łącząc obie procedury uzyskujemy spektakularne efekty.
Rejestracja telefoniczna: +48 723 80 80 80
Rejestracja on-line: recepcja@klinikalookmed.pl